NJ erikoisnäyttelyt Haltiasalossa


Näyttelypäivä 28.02.2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä 21.02.2020
Vastuuhenkilönä alaera (VRL-13283)
Järjestyspaikkana Haltiasalo (HALT6582)

Luokka avoinna suomenhevosille, joilla ei ole aiempaa näyttelymenestystä:
Luokkiin saa osallistua kaikki suokit, joilla ei ole BIS-listalla yhtäkään SERTiä näyttelyistä.
Hevonen voidaan hylätä luokassa, mikäli sillä on SERT BIS-listalla näyttelyistä joiden päivämäärä on ennen rajatun luokan näyttelypäivämäärää.

Kaikki sertin arvoiset (SA) saavat irtoSERTin.
Jokainen luokkavoittaja (BIS1-6) voi vastaanottaa MVA-SERTin.

Säännöt ja rajoitukset

VH-tunnus on suositeltava, mutta vapaaehtoinen.
Omistajan VRL-tunnus on pakollinen!
Yhteen luokkaan otetaan 12 osallistujaa.
Yksi ihminen voi tuoda yhteen luokkaan yhden hevosen.
Yksi hevonen voi osallistua yhteen luokkaan.
Näyttelyt ovat avoimet valokuvallisille suomenhevosille.

Luokat

Kaikissa luokissa tuomarina alaera

0. BIS-kehä (ei osallistumisia)
1. Suomenhevosorit
2. Suomenhevosorit
3. Suomenhevosorit
4. Suomenhevostammat
5. Suomenhevostammat
6. Suomenhevostammat
Huom - kaikissa luokissa on käytössä osallistumisjono!

Osallistuminen

sähköpostiin alaera.virtuaali[at]gmail.com, otsikolla ENJ280220 muodossa:

Luokka (rivivaihto)
Omistaja(t) (VRL-tunnus/tunnukset) - <a href="http://www.hevosensivu.com">Hevosen virallinen nimi</a> VH-tunnus

JONO Omistaja(t) (VRL-tunnus/tunnukset) - <a href="http://www.hevosensivu.com">Hevosen virallinen nimi</a> VH-tunnus

Tulokset

BIS1 Purnin Singahdus VH19-018-0904
BIS2 Riimuvaaran Villaukko VH19-018-0215
BIS3 Kiharakatastrofi VH18-018-2186
BIS4 Hornanhovin Turhantuima VH19-018-1029
BIS5 Kaunon Rosenfink VH18-018-2038
BIS6 Kaihon Kujerrus VH18-018-2017

irtoSERT
Pihviö VH19-018-1083
Lemmenkipeä VH20-018-0064
Vuornan Revontulihaltia VH18-018-2287
Kilpimies
Kadon Kasakka VH18-018-1215
Kaarnan Kepponen VH18-018-1315
Verttimus VH17-018-0712
Tervalieko VH18-018-1013
Viäränmielin VH18-018-0217
Kajastus KAS VH19-018-0960
Salavarakas VH14-018-1538
Varjoviima VH18-018-2183
Fiktion Varjelus VH16-018-1926
Agapeetus KAS
Surkuhupaisa VH19-018-0425
Hankihuuma VH19-018-1080
Sysiukkonen VH19-018-0671
Ruskon Rangaistus
Katanevan Halorenki VH17-018-1821
Tuiskulan Arsenikki VH16-018-1298
Tvillin Tikitti VH17-018-0665
Fridan Savusankari VH19-018-0674 
Kurjen Harlekiinihymy VH18-018-1469
Liljan Taikasävel VH18-018-1571
Kaunon Hamajainen VH17-018-2183
Nerin Hadvar VH20-018-0019
Kadon Jippii
Harmorhia VH17-018-0293
Radikalin Olkiprinssi  VH18-018-1891
Räiskyvän Räjähdys VH15-018-0391
Kadon Hunninko VH18-018-0427
Kallostaja VH18-018-2184
Kaunon Avaruuskävelijä VH19-018-0443
Turmeltajan Pottupuutarha VH18-018-1866
Riidenmarja VH17-018-1783
Rinnan Kupari VH20-018-0054
Fantasia VH19-018-0961
Routapirtin Rin Tin Tin VH19-018-0411
Koston Unenlahja VH13-018-1051
Kadon Hirvitys VH19-018-0965
Räiskyvän Välke VH19-018-1081
Rajattoman Reina VH15-018-1427
Haurasvalkeus VH18-018-1946
Yöperhonen VH18-018-1558
Pirteä Persikka VH18-018-2180
Kärmeniemen Halma VH18-018-1309
Turmeltajan Kuunsiru VH18-018-0600
Kaihon Kalmantiera VH18-018-2254
Kuningatarsmaragdi KAS VH19-018-0794
Timanttikissa VH20-018-0055
Syvää Yötä VH19-018-1082
Hornanhovin Tammitaiga VH19-018-0080
Kadetopia VH15-018-0101
Räiskyvän Adella VH15-018-2575
Kas Vain KAS VH19-018-0795
Ananaksia VH19-018-0587
Sadetanssija VH19-018-0775
Pajusade VH18-018-2182
Korpiorvokki VH19-018-0792
Kuti-Tus VH18-018-0636
Radikalin Liitulaku VH18-018-2115
Moon Suomarja VH18-018-1282

1. Suomenhevosorit 12/12

1. enna (VRL-14704) - Riimuvaaran Villaukko VH19-018-0215 irtoSERT
2. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Pihviö VH19-018-1083 irtoSERT
3. Tuire (VRL-00345) - Lemmenkipeä VH20-018-0064 irtoSERT & Crimis (VRL-10480)  - Vuornan Revontulihaltia  VH18-018-2287 SA
5. eatnama (VRL-00620) - Kilpimies SA
6. Kadon Kartano (VRL-10531) - Kadon Kasakka VH18-018-1215 SA
7. Pierre (VRL-10531) - Kaarnan Kepponen VH18-018-1315 SA
8. Sartza (VRL-11260) - Verttimus VH17-018-0712 SA
9. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Tervalieko VH18-018-1013 SA
10. Serena (VRL-09334) - Viäränmielin VH18-018-0217 SA
11. Spookiness (VRL-03285)  - Kajastus KAS VH19-018-0960 SA
12. Räiskyvä (VRL-03515) - Salavarakas VH14-018-1538 SA

2. Suomenhevosorit 11/12

1. Crimis (VRL-10480)  - Kaunon Rosenfink VH18-018-2038 irtoSERT
2. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Varjoviima VH18-018-2183 irtoSERT
3. Serena (VRL-09334) - Fiktion Varjelus VH16-018-1926 irtoSERT
4. eatnama (VRL-00620) - Agapeetus KAS SA
5. enna (VRL-14704) - Surkuhupaisa VH19-018-0425 SA
6. Räiskyvä (VRL-03515) - Hankihuuma VH19-018-1080 SA
7. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Sysiukkonen VH19-018-0671 SA
8. Spookiness (VRL-03285)  - Ruskon Rangaistus SA
9. Sartza (VRL-11260) - Katanevan Halorenki VH17-018-1821 SA
10. Reko (VRL-10531) - Tuiskulan Arsenikki VH16-018-1298 SA
11. Jalle (VRL-10531) - Tvillin Tikitti VH17-018-0665 SA

Hyl.
Siguri (VRL-11290) - Karkuretken Faunus, ei oikeutta osallistua näyttelyihin: luokka avoinna suomenhevosille, joilla ei ole aiempaa näyttelymenestystä ja hevoselle on myönnetty irtoSERT 16.11.2019.

3. Suomenhevosorit 12/12

1. eatnama (VRL-00620) - Purnin Singahdus VH19-018-0904 irtoSERT
2. enna (VRL-14704) - Fridan Savusankari VH19-018-0674 irtoSERT
3. Crimis (VRL-10480)  - Kurjen Harlekiinihymy VH18-018-1469 irtoSERT & Viveka (VRL-14534) - Liljan Taikasävel VH18-018-1571 SA
5. Serena (VRL-09334) - Kaunon Hamajainen VH17-018-2183 SA
6. Siguri (VRL-11290) - Nerin Hadvar VH20-018-0019 SA
7. Joel Orttenvuori (VRL-10531) - Kadon Jippii SA
8. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Harmorhia VH17-018-0293 SA
9. Spookiness (VRL-03285)  - Radikalin Olkiprinssi  VH18-018-1891 SA
10. Räiskyvä (VRL-03515) - Räiskyvän Räjähdys VH15-018-0391 SA
11. Ronny (VRL-10531) - Kadon Hunninko VH18-018-0427 SA
12. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Kallostaja VH18-018-2184 SA

4. Suomenhevostammat 11/12

1. Crimis (VRL-10480)  - Hornanhovin Turhantuima VH19-018-1029 irtoSERT
2. enna (VRL-14704) - Kaunon Avaruuskävelijä VH19-018-0443 irtoSERT
3. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Turmeltajan Pottupuutarha VH18-018-1866 irtoSERT
4. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Riidenmarja VH17-018-1783 SA
5. Tuire (VRL-00345) - Rinnan Kupari VH20-018-0054 SA
6. Spookiness (VRL-03285)  - Fantasia VH19-018-0961  SA
7. Jere (VRL-10531) - Routapirtin Rin Tin Tin VH19-018-0411 SA
8. Serena (VRL-09334) - Koston Unenlahja VH13-018-1051 SA
9. Kadon Kartano (VRL-10531) - Kadon Hirvitys VH19-018-0965 SA
10. Räiskyvä (VRL-03515) - Räiskyvän Välke VH19-018-1081 SA
11. Sartza (VRL-11260) - Seppäjärven Sudenkulta VH17-018-1797

Hyl.
eatnama (VRL-00620) - Purnin Viisaus, ei oikeutta osallistua näyttelyihin: luokka avoinna suomenhevosille, joilla ei ole aiempaa näyttelymenestystä ja hevoselle on myönnetty irtoSERT 31.01.2020.

5. Suomenhevostammat 11/12

1. Jimi Isokangas (VRL-10531) - Kaihon Kujerrus VH18-018-2017 irtoSERT
2. Sartza (VRL-11260) - Rajattoman Reina VH15-018-1427 irtoSERT
3. Crimis (VRL-10480)  - Haurasvalkeus VH18-018-1946 irtoSERT
4. Spookiness (VRL-03285)  - Yöperhonen VH18-018-1558 SA
5. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Pirteä Persikka VH18-018-2180 SA
6. Serena (VRL-09334) - Kärmeniemen Halma VH18-018-1309 SA
7. Jenna (VRL-03515) - Turmeltajan Kuunsiru VH18-018-0600 SA
8. enna (VRL-14704) - Kaihon Kalmantiera VH18-018-2254 SA
9. Kototalli (VRL-10531) - Kuningatarsmaragdi KAS VH19-018-0794 SA
10. Tuire (VRL-00345) - Timanttikissa VH20-018-0055 SA
11. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Syvää Yötä VH19-018-1082 SA

Hyl.
eatnama (VRL-00620) - Purnin Pirtsakka VH18-018-0407, ei oikeutta osallistua näyttelyihin: luokka avoinna suomenhevosille, joilla ei ole aiempaa näyttelymenestystä ja hevoselle on myönnetty 3x irtoSERT 31.08.2018, 20.01.2019 ja 22.02.2019.

6. Suomenhevostammat 12/12

1. Crimis (VRL-10480)  - Kiharakatastrofi VH18-018-2186 irtoSERT
2. enna (VRL-14704) - Hornanhovin Tammitaiga VH19-018-0080 irtoSERT
3. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Kadetopia VH15-018-0101 irtoSERT
4. Jenna (VRL-03515) - Räiskyvän Adella VH15-018-2575 SA
5. Kadon Kartano (VRL-10531) - Kas Vain KAS VH19-018-0795 SA
8. Serena (VRL-09334) - Ananaksia VH19-018-0587 SA
7. Viveka (VRL-14534) - Sadetanssija VH19-018-0775 SA
8. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Pajusade VH18-018-2182 SA
9. Kototalli (VRL-10531) - Korpiorvokki VH19-018-0792 SA
10. Serena (VRL-09334) - Kuti-Tus VH18-018-0636 SA
11. Spookiness (VRL-03285)  - Radikalin Liitulaku VH18-018-2115 SA
12. Sartza (VRL-11260) - Moon Suomarja VH18-018-1282 SA